تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ


صلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند. و صلوات و تحیات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گرانبها و ذخیره های معنوی امت را با شکوهی هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم دیده شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید.


[ چهارشنبه 27 خرداد 1394 ] [ 09:02 ق.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
 

[ دوشنبه 25 خرداد 1394 ] [ 03:37 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
به نام خداوند جان و خرد
گرسنه ی ازدواج را دریابید
تقدیر مرا به نسیم شهر تهران کشاند و می بایست ساعتی صبر کنم تا کارم به سرانجام برسد.نگاهی به اطراف کردم و پارکی را دیدم که مناسب حال و روزم بود. وارد پارک که شدم چند دانش آموز دوم  دبیرستانی مهمانم شدند .
یکی از آنها گفت خداوند غریزه ی جنسی را نصیبمان کرده است و این غریزه نیاز به اشباع دارد آیا درست است  سرکوب کردن آن گناه دارد؟
از پرسش این دانش آموز دبیرستانی و حال و روز جوانان و وضعیت بدحجابی برخی از خانم های جامعه دلم سوخت.نوجوانی که داشت به سمت حوزه امتحانی می رفت و احساس کرد محرمی یافته است که می تواند با او درد دلی کند و با این حال در پرتو شرم و حیا ، بریده بریده حرف دلش را زد. او در غیر ساعات امتحانی چه حالی خواهد داشت؟
گفتم برادرم!
غریزه جنسی نعمتی الهی است و ارضای آن فقط باید از راه حلال باشد.به یقین ارضای غیر شرعی آن هم زیان آور است و هم حرام الهی خواهد بود.پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: «کسی که  از راه حرام  خود را ارضا کند، ملعون است»
عزیز من!
از نگاه کردن به فیلم ها و عکس ها ی مبتذل وگوش دادن به موسیقی های تحریک کننده و...اجتناب کن.با ذکر و دوستان مومن و روزه گرفتن رفیق باش .اگر تحت فشار قرار گرفتی با خانواده ات دوست باش و حرف دلت را بزن.به دنبال ازدواج ساده و زندگی ساده باش و...
او رفت و من ماندم غمناک  جوانانی که گرسنه ی ازدواجند جوانانی که  ازسویی در خیابان ها و تلوزیون های رنگی ،خانم های رنگارنگ و بد حجاب وجود دارد و  به ماهواره و فیلم های و عکس های مبتذل در لاین و وایبر و...دسترسی دارند و از طرفی بسیاری از  خانواده ها آنها را در نمی یابند!  
ای والدین عزیز! علاوه برشکم های گرسنه ، گرسنگان شهوت نیز وجود دارند جوان شما تا نیاز به غذا پیدا می کند به راحتی غذا را طلب می کند ولی چون به ازدواج نیاز پیدا می کند شرم و حیا مانع از مطرح کردن درخواستش می شود . پس تو را خدا گرسنگان شهوت را نیز دریابید.
پیامبر اکرم (ص)می فرماید:«أَکْثَرُ مَا تَلِجُ بِهِ أُمَّتِی فِی النَّارِ الْأَجْوَفَانِ الْبَطْنُ وَ الْفَرْجُ ....»؛ بیشترین چیزی که امت مرا جهنمی می کند دو چیز است: «شکم» و «شرمگاه».»
طلبه ای   فرمودا ند:
 زنگ منزلم به صدا در آمد وقتی در را باز کردم خانمی با لباسی نا مناسب و آرایش کرده و بی حجاب به همراه فرزند خردسالش را در مقابل خود دیدم!
خواستم درب را ببندم . اما به ذهنم آمد وقتی او خانه یک روحانی با این قیافه آمده شاید معایب بی حجابی را نمی داند و شاید بتوانم نصیحتش کنم. سرم را پایین انداختم و تعارفش کردم، وارد اتاق شد و مسئله ای در مورد ارث مطرح کرد.
گفتم خانم من از شما مسئله ای می پرسم اگر جواب دادید من هم جواب می دهم .
گفت: شما از من؟
گفتم بله،
گفت بفرمائید.
گفتم شخصی در محلی مشغول به غذا خوردن است غذا هم بسیار مطبوع است. گرسنه ای از کنار او می گذرد و جلوی او می نشیند ولی او اعتنائی نمی کند! شخص گرسنه تقاضای یک لقمه می کند ولی باز هم اعتنائی نمی کند شخص گرسنه التماس می کند ولی او به خوردن ادامه می دهد، و می گوید غذا متعلق به من است. خانم این چگونه آدمیست؟
خانم فرمود از شمر بدتر است.
گفتم خواهرم!
گرسنه دو جور است.  گرسنه شکم و  گرسنه شهوت. جوانی که گرسنه شهوت است و خانمی نیمه برهنه را می بیند و هر چه اظهار علاقه می کند خانم بی اعتنائی می کند، جوان التماس می کند ولی باز هم خانم بی اعتنائی می کند این چگونه آدمیست؟
خانم از جای حرکت کرد و از خانه بیرون رفت. فردا زنگ منزل به صدا در آمد . شوهر همان خانم بود  و گفت به همسرم چه فرمودید که  از من چادر و پوشش اسلامی می خواهد.
پس ای والدین ارجمند گرسنگان ازدواج را دریابید. گرسنگانی که هر روز به صورت زنده انواع و اقسام بدحجابان را می بینند، و  در تب مجردی می سوزند.
ای خدای بزرگ  دوران جوانی و نوجوانی  را به  پدر و مادرها یاد آوری کن.

[ یکشنبه 24 خرداد 1394 ] [ 07:25 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

 

ماه رمضان و نمی از دل مشغولی های من

فقط چند روز تا رخ نمایی ماه مبارک رمضان مانده است .هرکسی به چیزی می اندیشد .

بعضی ها روزه های قضا شده سال گذشته را جبران می کنند.

برخی ها کارهایی که نیاز به مسافرت دارند را به سرانجام می رسانند تا در ماه مبارک با خیالی راحت روزه بگیرند.

برخی ها چهارستون بدنشان از آمدن ماه روزه آنهم در تابستانی سوزان و روزهایی طولانی می لرزد از اینرو تصمیم گرفته اند تا در قالب مسافرت های طولانی و متعدد فرار از روزه رابه اجرا بگذارند.

بعضی روزه گرفتن را واجب می دانند و  قیامت را هم قبول دارند ولی در چنگال تنبلی و بی اهمیتی اسیرند و از عذاب وجدان بهره مند هستند.

بعضی که هیچ وقت  ماه مبارک رمضان را به رسمیت نشناخته اند خود را برای  سرزنش ر وزه داران آماده می کنند!


اما دل مشغولی من طلبه که مسافر کوهدشت لرستانم بیش ازاینهاست. زیرا

کوهدشتم خالی از صنعت و کارخانه است .امید مردم به لطف الهی از زاویه ی کشاورزی بود و متاسفانه امسال کشاورزی  هم بر اثر کم بارشی سکته کرده است.

چه می شود اگر یارانه آنها هم  به کما رود؟! 

برای مشکلات و مسائل تبلیغی یک ماه تبلیغ در شهری محروم می توان کتابی نوشت.به همین دلیل چند روزی است در گستره ذهنم تصویر برخی از  مشکلات  آن منطقه نصب شده است.

یک ماه در جمعی به سر بردن که برخی از آنها گرفتار رهن منزلند و برای تهیه ضروریات زندگیشان نیازمندند و از  طلبه ای چون من کاری ساخته نیست.

دلت چه خواهد شد اگر خانواده ای  نیازمند باشد و نداشته باشد جهیزیه ای تهیه کند و یا به سحریی یا افطاریی محتاج باشد و به جیب شما نیزامیدی نباشد ؟

یک ماه در میان قومی که بی کاری بسیاری از جوانان آنها را پژمرده کرده است جانگداز خواهد بود.جوانانی که سالها از زمان ازدواجشان گذشته است و همچنان در تب مجردی می سوزند .

به یقین در این سفر نیز کودکانی را خواهم دید که در آتش اختلافات پدر و مادرانی وظیفه نشناس خواهند سوخت!ای کاش ازدواج ها را منوط به گذراندن واحدهایی از جنس تعلیم و تربیت می کردند.

تجربه ام می گوید هرکسی گله ای از کارمندان و مسولین نظام و شهر دارد با من طلبه در میان خواهد گذاشت.از این مبلغ دین چه بر می آید؟

بحث های سیاسی و باندبازی حتما پیش خواهد آمد. برخی ها اصلا زبانشان قفل ندارد چه کنم که هم از انقلاب اسلامی و ارکان آن دفاع کنم و هم دلم به تهمت و غیبت ها سیاه نشود؟

موضوع سخنرانی هایم چه باشد؟ آیا مطالبی که در نظر گرفته ام راهگشا خواهند بود؟آیا  با بیان معارف اسلامی حلال برخی از مشکلات آنها خواهم بود؟

آیا در این یک ماه بچه های خودم رشدی خواهند داشت یا خدای نخواسته نه تنها رشدی نخواهند داشت بلکه به آسیب هایی نیز مبتلا خواهند شد؟

اگر دردم یکی بودی چه بودی !

طلبه ای که اداره تبلیغاتش به قحطی بودجه مبتلا شده است و نداشتن بودجه را با رنگ زرد رنگی به مبلغانش نشان داده است و طلبه ای که هیچ ریالی در اختبیار ندارد تا مسابقه ای برگزار کند، تا چه اندازه می تواند موفق باشد؟ ای خدای بزرگ برخی ها می گویند انقلاب و نظام از آن  آخوندهاست و چگونه باور کنند که این است حال و دل و جیب آخوندها؟!

 به هرحال اینها که عذر نیستند و در روایات آمده است که مسئولیت عاقل و عالم دو چندان است؛ زیرا می بایست همان گونه که خود را از خسران ابدی برهاند دیگران را نیز برهاند.از اینرو چاره جز رفتن نیست و باید به وظیفه عمل کرد.

امام صادق علیه السلام  می فرماید:

إِنَّ اللّه لَم یَخُذ عَلَى الجُهّالِ عَهدا بِطَلَبِ العِلمِ حَتّى أَخَذَ عَلَى العُلَماءِ عَهدا بِبَذلِ العِلمِ لِلجُّهالِ... (غررالحکم، ج۶، ص۴۴۱، ح۱۰۹۲۶)

خداوند از نادانان پیمان نگرفته که دانش بیاموزند، ولی از عالمان پیمان گرفته که به نادانان بیاموزند


[ یکشنبه 24 خرداد 1394 ] [ 12:11 ق.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

 

اسلام نسبت به جهل و نادانی هشدارهای زیادی داده است. در آیه 199 سوره اعراف دستور می دهد كه از نادان دوری كنید.

  پیش نادان اندرین دنیا مرو

زانکه پیش اوست اینجا جان بجو

پیش نادان عمر خود ضایع مکن

گفته اند پیران دانا این سخن

هرکه با نادان بسر برده شبی

جان او می آید اینجا بر لبی

هرکه با نادان شبی بنشسته است

تا بروز مرگ او دلخسته است

هرکه با نادان نشست و خاست کرد

خویش را بردار دزدان راست کرد

هرکه با نادان کند همصحبتی

بیشکی گردد بعقبی دوزخی

دوزخی دارم ز دست همنشین

از پیامبراكرم (ص) روایت شده كه فرمودندمن بین دو جاهلیت برانگیخته شده ام. كه دومین آن سخت تر از اولی است.» به فرموده  شهید آوینی امروز که 1400 سال پس از بعثت آخرین پیامبراست، بشر در همان وضعیت جاهلیت اول، فقط با كمی تفاوت ظاهری، قرار گرفته است

 زمانی سیاست معصومانه امام علی(ع)را زیر سوال می بردند و می گفتند معاویه سیاست مدار است! و امروز برخی ها می گویند بخش عظیمی از گرفتاری های کشورناشی از سیاست خارجه نظام است و سپس مثال ذکر می کنند که چرا ایران اسلامی به حزب الله لبنان کمک می کند؟

چرا به فلسطینیان کمک می کند؟

ایران تحریم شده چرا به سوریه و یمن کمک می کند؟!

برادر و خواهر منتقدم! در کشور ایران به برکت خون هزاران شهید و کهکشانی از ایثارگری ایثارگران و رهبری امام خمینی کبیر نظامی اسلامی حاکم شده است.و خاتم رسولان الهی فرموده اند هرکس صدای مسلمانی را بشنود و به فریاد او نرسد مسلمان نیست.

ازسویی ظالمان و مستکبرین جهانی نیز با اسلام ناب محمدی(ص)عناد دارند از اینرو در هرکشوری پرچم اسلام برافراشته شود،با تمام توان به میدان می روند تا آن پرچم را به زیر بکشند.برای آنها تفاوتی ندارد آن پرچم به وسیله دستهای توانای سید حسن نصرالله برافراشته شده باشد یا به وسیله سید بدرالدین یمنی ویا هنیه و خالد مشعل و رمضان عبدالله.

عزیزان منتقد! دشمنان اسلام چون به سوریه حمله کردند به صراحت گفتند ایران اسلامی دارای دو بال به نام سوریه و حزب الله لبنان است اگر این دوبال را بشکنیم ،جمهوری اسلامی نیز شکسته شده ای بیش نیست.با این حال فرمانده کل قوا و دیگر ارکان نظام چگونه اجازه خواهند داد بالهای ایران اسلامی شکسته شود!

اگر ایران اسلامی کمک نکند و جام جام مشاوره های خویش را تقدیم کشورهای خط مقدم نکند به یقین باید خود را آماده کند تا در داخل شهرهای ایران با داعش و معاندین اسلام جنگ کند.

علاوه براین آن گاه که ایران اسلامی هشت سال جنگ تحمیلی را تحمل کرد از کشورهای عربی فقط سوریه حامی ایران بود و اکنون که نیازمند کمک ایران است چگونه می توان آن را رها کرد؟

تنها کشوری که در جنگ 33روزه انبار تسلیحاتش را در اختیار حزب الله لبنان قرار داد سوریه بود و حزب الله و ایران چگونه می توانند شاهد سقوط سوریه باشند؟


[ شنبه 23 خرداد 1394 ] [ 06:04 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

به نام خداوند جان و خرد

بیش از این سرباز ولایت باشید

گفت پدری دلسوز و دانا داریم و از راهنمایی کردنمان دریغ نمی کند .

گفت به گفتارش عمل می کنید؟

گفت خیر!

گفت چه فایده !

در عصری که جامعه به غیبت کبری مبتلا شده است عقل و نقل و تجربه می گویند تئوری ولایت فقیه بهترین و عالی ترین تئوری و گزینه برای اداره جامعه است.در کشور عزیزمان ایران اسلامی چپ و راست و معتدل از ولایت فقیه و ولایت پذیری می گویند و ضدیت با ولایت فقیه را تهمتی جانگداز به حساب می آورند.با این که هیچ عاقلی از ضد شدن احدی خوشحال نمی شود ولی می توان گفت در میان جمعیت میلیونی ایران اسلامی ، برخی ها آشکارا اصل ولایت فقیه ، را مورد حمله قرار می دهند و برخی می گویند آن امام خمینی کبیر محترم است و ارجمند ولی اشتباهاتی داشت از جمله این که فرمودند« پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد !»

در حوزه مسولین نظام  نیز هرچند همگان ازپذیرش ولایت فقیه سخن می گویند و از مقام معظم رهبری تمجید می کنند و رهبری را محور و مدار نظام می دانند ولی  گاهی عملکرد بعضی ها با مقیاس های مقام معظم رهبری (دام ظله العالی)همخوانی ندارد که در ذیل به نمونه هایی اشاره خواهد شد:

یکم:

کشورهای معاند ایران اسلامی به هر بهانه ای گزینه ی تحریم ها را به رخمان می کشند و رهبرعزیزمان با شناختی که از آنها دارند  تنها راه نجات را عمل به نسخه ی اقتصاد مقاومتی می دانند ولی برخی از عالی جنابان آشکارا حل شدن همه مشکلات جامعه را به رفع تحریم های ظالمانه گره می زنند!

دوم:

مقام معظم رهبری فتنه را خط قرمز اعلام کردند و فرمودند: در موضوع جناح‌بندی‌های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یکدیگر است اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند.
مسئله فتنه و فتنه‌گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه‌ی رأی اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.» ولی برخی از سابقین حتی یک بار برای آن اتفاقات تلخ 88واژه ی فتنه را به کار نبرده اند و نمی برند! و برخی نیز از به کار گیری فتنه گران ابایی ندارند!

سوم:

امام خمینی«ره» و مقام معظم رهبری امریکا را شیطان بزرگ می دانند ولی برخی ها چنان از امریکا می گویند که گویا یا امام فقیدمان به اشتباه امریکا را شیطان بزرگ نامیده است و یا امریکایی ها از کوره استحاله عبور داده شده اند و تغییر ماهیت داده اند!

چهارم:

مقام معظم رهبری چون امام خمینی کبیر«ره» ساده زیستی را اختیار کرده اند و به یقین ساده زیستی مسولین برای جامعه برکات فراوانی به دنبال دارد ولی نمی دانم چرا زبان بعضی ها به ساده زیستی و توصیه به این امر مهم باز نمی شود؟

پنجم:

مقام معظم رهبری فرمودند:

«همواره دولت‌ها نسبت به دوره‌های گذشته خود منتقد بوده‌اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق‌آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه‌ی مردم تأثیر بد می‌گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می‌کند.اگر در این اظهار نظرها بی‌انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی‌انصافی خواهد شد. اگر برخی سیاست ها یا عملکردهای دوره‌ی گذشته را قبول نداریم، بهترین شیوه، اصلاح آن در عمل است و این روش، بهتر از اظهار نظر است.»اما با این حال گاه تخریب ها را شاهدیم زیرا عده‌ای معتقدند ۸ سال گذشته سراسر فساد بوده است!

 

 


[ جمعه 22 خرداد 1394 ] [ 06:37 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

به نام خداوند جان و خرد

ماه رمضان سنجق سلطان

نکته اول :

ماه مبارک رمضان در ره آمدن است هر چند امام­علی(ع) فرموده­اند: من عاشق روزه گرفتن در روزهای طولانی تابستانم ولی بسیاری ازمردم همزمان شدن ماه روزه و تابستان خوش آیندشان نیست.

برخی نیز هرگز روزه ی واجب ماه خدا را به رسمیت نمی شناسند! این گروه از افراد برخلاف روزه داران که دل و روح را صفا می دهند با شکم پروری پیمانی ابدی دارند!

نکته دوم

علامه طباطبایی«ره»فرمودند: « خودسازی مهمترین کار هرکسی است» و ماه مبارک رمضان اول سال خود سازی است و با توجه به این که ماه رمضان دارای لیله القدر است و شیطان ها زنجیر شده اند و ثواب ها مضاعف شده اند می توان ره صد ساله مهذب شدن را در آنی پیمود.

امام هادی (ع) فرمودند: «دنیا بازار است...» مولانا می گوید که من در این بازار  گم شده بودم و خدا مرا یافت. ماه رمضان یکی از صیدگاه های است که خدا وند گم شدگان را در می یابد.               

بار دگر آن دلبر عیار مرا یافت

سرمست همی گشت به بازار مرا یافت ،

پنهان شدم از نرگس مخمور مرا دید

بگریختم از خانه ی خمار مرا یافت ،

چون آهو از آن شیر رمیدم به بیابان

آن شیر گه صید به کُه سار مرا یافت ،

نکته سوم:ادامه مطلب
[ جمعه 22 خرداد 1394 ] [ 12:46 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

[ جمعه 22 خرداد 1394 ] [ 12:44 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

به نام خداوند جان و خرد

 جشنواره گوشت سگ!

19/3/94بود دیده را به صفحات سایت ها دوختم تا از دهکده ی جهانی اخباری دریافت کنم.تیتری را یافتم با عنوان جشنواره گوشت سگ!

جشنواره در کشور چین بود. صفحه ی اختصاصی آن جشنواره را باز کردم  چند عکس در آن   درج شده بود. چینی ها  سگ های زیادی را خفه کرده بودند.  در یکی از عکس ها شخصی با ابزاری که اختصاص به خفه کردن سگ و گربه ها بود در دست داشت. در تصویری دیگری کامیونی سرشار از سگ دیده می شد که به کشتارگاه ارسال شده بودند..سگهایی را دیدم که سرشان بریده نشده بود و فقط  پوستشان کنده شده بود. لاشه ی  سگی را دیدم که در درون ظرفی قرار داده شده بود و شخصی چینی در حال شستن آن بود!

البته ظاهرا دو سال قبل در یکی ازشهرهای ایران هم دو هزار کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس و کالباس کردند که افراد متخلف دستگیرشدند.

در مورد این جشنواره ی  تاملی کردم  با این که قرن ها از آمدن اسلام و ادیان آسمانی می گذرد و 124هزار فرستاده الهی آمده اند تا جهل را از چهره ی جامعه ی بشری پاک کنند اما همچنان جهل گستره ای گسترده دارد!

درزمانی که جهان را دهکده ی جهانی می گویند و تکنولوژی بر پیشانی آن می درخشد داعشیان را جهل فرا گرفته است .یزید تر از یزیدیان به قتل و غارت و آتش زدن مشغول هستند و در عین حال خیال می کنند فقط آنها فرقه ی ناجیه هستند!

نوعی دیگر از جهل جمعیت یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیونی چین را مسموم کرده است که سگ و گربه را خفه می کنند و می خورند و دیگران را به خاطر نخوردن سگ نجس العین سرزنش می کنند!

در برخی از کشورهای غربی جهل در قالب ازدواج همجنس بازی خود را نشان داده است !

در برخی از کشورها شیطان پرستی حرف اول را می زند!

 راه برون رفت از این همه جهل چیست؟              

اگر اسلام عزیز نبود ماها چه شرایطی داشتیم؟

راستی اگر در مورد خوردن یا نخوردن گوشت سگ رای گیری شود ، طرفداران سگ خوری رای بسیار بالایی دارند!

با این همه جهالت و با بودن این همه افراد نادان تا چه اندازه می توان قیام آخرین ذخیره ی الهی را قریب شمرد؟


[ چهارشنبه 20 خرداد 1394 ] [ 01:35 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

کدامین دل سراغ دارید این طفل معصوم و مظلوم را ببیند و  خون گریه نکند؟
لعنت خداوند متعال و خوبان عالم بشریت و امام عصر(عج) بر داعش و داعش پروران .

[ دوشنبه 18 خرداد 1394 ] [ 10:59 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

به نام خداوند جان و خرد

 

سخنی با تریبون داران

جرج جرداق مسیحی می گوید:

«اگر مسلمانان اسلام را مثل امام موسی صدر تبلیغ می کردند اثری از مسیحیت و سایر ادیان باقی نمی ماند!» این گفتار از جرج جرداق مرا به فکر فرو برد که افق دید یک روحانی همانند امام موسی صدر تا چه اندازه می تواند عالی باشد  که باعث تقریب مذاهب بلکه ادیان آسمانی باشد و گاه یک روحانی می تواند تا چه اندازه تنگ نظرانه عمل کند  که حتی  وحدت شیعیان را خدشه دار کند! شیوه ی جالب امام موسی صدر درجاهایی که مخاطبانش یهودی، مسیحی و یا سنی بودند،این بود که  برمشترکات تشیع ، تسنن یا اسلام با مسیحیت و یهود تاکید می کرد. او درابتدای سخنرانیش علاوه برذکرآیاتی ازقرآن کریم ، عبارتی از تورات یا انجیل را نیز قرائت می کرد.

تاکید بر مشترکات اختصاص به عالم اعتقادات ندارد.در حوزه سیاست نیز می توان بر مشترکات جناح های انقلابی تاکید و از بزرگ نمایی اختلافات سلیقه ای خودداری کرد.

به یقین یک روحانی  امام جمعه و جماعت  باشد و یا جناب روحانی رئیس جمهور باشد، باید گفتار و کردارش برای جامعه اسلامی آرامش بخش ، وحدت آفرین و در دایره ی مکارم اخلاق  باشد. اخلاص در عمل ، ژرف اندیشی ، پرهیز از تنگ نظری ، اعمال جاذبه و دافعه  در زمان مناسب و استفاده بهینه ازخصلت های خدادای، باعث به ثمر نشستن تبلیغات یک روحانی است.

ای کاش نهادی یا سازمانی عملکرد تریبون داران کشور عزیزمان را ارزیابی کند تا برای همگان روشن گردد که کدامین افراد به تقویت وحدت می پردازند  و چه اشخاصی گاهی سخنان تنش آمیز تولید می کنند.بنده که از این زاویه به سخنان عالی جناب دولت تدبیر و امید نگاه کردم همه ی سخنان او را تقویت کننده وحدت  نیافتم . مثلا آن رییس جمهور محترم در مراسم اعطای جایزه ملی محیط زیست فرمودند «برخی ها معنای تحریم کشور را نمی دانستند. »

درهمایش فرمانداران  فرمودند:  «مسیری که دولت انتخاب کرده ، مسیر درستی است. ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم متاسفانه نمی بینیم و به فال و جن گیر هم معتقد نیستیم . مبنای هر اقدام دولت ما ، مشورت با صاحبنظران بوده و هست.»

این فراز از گفتار او بازتاب های گسترده ای در فضای مجازی پیدا کرد.جناب احمدی نژاد نیز فرمودند:«... برای مخفی کردن نقش خود، انبیاء و صلحا را به سحر و جادو متهم کرده و می کنند. اینان بدانند که در آیندۀ نزدیک از این جهت نیز در نزد مردم رسوا خواهند شد. چنانکه هم اکنون نیز این رسوایی آغاز شده است.»

به نظرم جملاتی چون: «منتقدان بی سواد، بی شناسنامه و تازه به دوران رسیده، لطفا بروید به جهنم »! زیبنده ی آن روحانی عالی مقام  نیست.

علاوه براین هرچند در این که «الناس علی دین ملوکهم » حدیث است یا ضرب المثل تردید وجود دارد ولی واقعیت این است که مسولان  و تریبون دارن یک کشور(چون رسانه ها و ابزارهای لازم تبلیغاتی را در اختیار دارند) اثرگذاری بیشتری برمردم دارند. پس به جاست که در گزینش و چینش  کلمه و جمله ها بیش از این دقت کنند.

مقام معظم رهبری «دام ظله العالی» فرمودند :

 «افرادى که حساس هستند و حرکات و حرف و اشاره و تصریح آنها در مردم اثر مى‌گذارد، باید مواظب باشند که کار آنها به ایجاد اختلاف و تفرقه دامن نزند. کسانى که قلم در دستشان و تریبون در اختیارشان است، و کسانى که در میان مردم از وجهه‌یى برخوردارند، باید خیلى مراقبت کنند. باید وحدت کلمه را حفظ کرد؛ این وصیت دایمى امام بود. شاید در طول ده سال بعد از انقلاب، کمتر مسأله‌یى به اندازه‌ى «وحدت» مورد تأکید آن بزرگوار بود.3/4/1368»

او فرمودند:« همدیگر را تحمل کنید . اصولی هست ، محورهایی هست . مهم این است که در این اصول، همدل باشیم . ممکن است افراد در تعدادی از فروع ، با همدیگر اختلاف داشته باشند. این منافات ندارد با اجتماع و مجتمع شدن، اینها باید ملاک باشد.»

و  به فرموده امام موسی صدر:  «امیدواریم که از تنگ نظری قدیمیان، و از تندروی امروزیان، که نتیجه و عکس العمل آن افراط بوده است، بر حذر باشیم  و فرزندانمان آینده‌ای سعادتمند داشته باشند»


[ دوشنبه 18 خرداد 1394 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

به نام خداوندجان و خرد

امام مهدی(عج)،میرمهر الهی

آن روز که رسول الله(ص) طلوع کرد،عرب در بدترین آیین و بدترین جاها به سر مى بردند. در میان سنگلاخ ها و مارهاى كر اقامت داشتند. آب هاى لجن را مى آشامیدند و غذاهاى خشن (مانند آرد هسته خرما و سوسمار) مى خوردند و خون یكدیگر را مى ریختند ودختران را زنده به گور می کردند. حضرت پیامبر(ص) در ره نجات دختران و جامعه قدم بر می داشت اما جاهلان او را سنگ می زدند!مجنونش می خواندند و قرآنش را افسانه گذشتگان تبلیغ می کردند!

اکنون نیزکه بیش از هزارسال از غیبت امام زمان(عج) می گذرد ، بعضی ها امام مهدی(عج) را با چهره ای خشن و میر قهر و غضب می شناسند! در سابق توهم خشونت و خونریزی او به حدی اطمینان بخش دلها شده بود ، که برخی ها آرزو می کردند هرگز آن امام و قیام عدل گسترش را نبینند!

غافل از آن که امام زمان میر مهر است و نماینده خداوند رحمان و رحیم است چگونه می توان باور کرد رحمت خداوند بر غضبش سبقت گرفته باشد، اما نماینده او غضب و خونریزیش بر مهر و هدایت افراد غلبه کرده باشد!

وقتی سیره امام زمان همان سیره رسول الله است و آن خاتم پیامبران مظهر مهر و محبت بوده است چگونه می توان گفت امام عصر(عج)میر قهر و غضب خواهد بود؟

در دعای آل یاسین، بر امام (ع) به عنوان رحمت بیکران پروردگار سلام داده می شود. السَّلامُ علیکَ اَیُّها الرَّحَمة الواسِعَه. در زیارت امام عصر(عج) نیز وجود امام به بهار حیات آفرین و باران ثمربخش بهاری تشبیه شده است. السّلام عَلی ربیع الاَنامِ و نَضَرَةِ الّایامِ؛ سلام بر بهار مردم و چشم روشنی روزگاران.

آن امام تجلی رحمت و اسعه خداوند است: اِنَّ رَحْمَه ربِّکُمْ وَسِعَتْ کُلُّ شی ءٍ و اَنَا تِلْکَ الرَّحْمَة همانا رحمت پرودگارتان بر هر چیزی وسعت دارد و من، همان رحمت پروردگارم.

امام مهدی(عج) چون امام حسین(ع) تجلی دلسوزی است .او قبل از به کار بردن شمشیر، بارها دعوت به هدایت کرده است.مرحوم شاه آبادی ، استاد عرفان امام خمینی ره  فرموده اند امام حسین(ع) به حدی دلسوز و مهربان بودند که حتی می خواست از یزیدی شدن شمر جلوگیری کند.او به شمر فرمود: ای شمر آب بده تا در قیامت ازشفاعت جدم بهره مند گردی .شمر گفت یک قطره از آب را به همه شفاعت جدت نمی دهم! او آب خواست،شاید بدین بهانه از جهنمی شدن شمر جلوگیری کند.

بر سیه دل چه سود خواندن وعظ
نرود میخ آهنین در سنگ

بنابراین امامزمان(عج) نیز میرمهر است او نخست به آگاه سازی و هدایت مردم می پردازد و از همه ابزارهای لازم برایهدایت جامعه استفاده می کند و درنهایت فقط نژادپرستان و معاندان مملو از حق ستیزیرا به هلاکت می رساند.

به حسن و خلق ووفا کس به یار ما نرسد

تو را در اینسخن انکار کار ما نرسد

اگر چه حسنفروشان به جلوه آمده‌اند

کسی به حسن وملاحت به یار ما نرسد

البته در طایفه ای از روایات آمده است :لیس شانه الا بالقتل یا الا بالسیف ؛ کاری جز شمشیر یا کشتن ندارد.تعداد این نوع روایات نیز زیادند و هرگز نمی توان گفت همه ی آنها از نظر سند حجیت ندارند.این احادیث مربوط به اول قیام و مربوط به حاکمان ظالم و طرفداران آنهاست که با حضرت اعلام جنگ می کنند. و آن منجی موعود أَشِدَّاءُعَلَى الْكُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ خواهد بود.

بنابراین سیمای حکومت حضرت مهدی(عج) را آن گونه که هست ترسیم کنیم، نه این که فقط از خشم ،قتل و انتقام او گفته شود که در نتیجه مهر بی کران او از یاد برده شود.

از مصادیق جهل این است که برخی می گویند هر حکومتی قبل از ظهور طاغوت است زیرا تا دنیا پر از ظلم نشود،منجی موعود نخواهد آمد!

غافل از این که تفسیر و سند این دسته از روایات، بررسی های خاص خود را طلب میکند .علاوه بر این پر شدن دنیا از ظلم ،غیر از دنیایی پر از ظالم است.

از این نوع جهل ها این است که برخی خیال می کنند ولایت مطلقه فقیه یعنی این که حلال و حرام برای شخص ولی فقیه معنا ندارد! برای او هر حرامی می تواند حلال و هرحلالی می تواند حرام باشد! غافل از این که به فرموده آیت الله جوادی ولایت فقیه همان ولایت فقه است و شخص رهبری ،فراتر از دیگران به بایدها و نبایدهای شرع مقدس التزام عملی دارد.

امام خمینی ره در معنای ولایت مطلقه فقیه می فرماید:  یعنی این که هر آنچه برای پیامبر(ص) و ائمه(ع) از جهت ولایت و رهبری ثابت است،‌عین همان امور برای فقیه هم ثابت است ، مگر آن‌که دلیل خاصی داشته باشیم که فلان امر از اختصاصات معصوم است.

او فرموده اند: این توهم كه اختیارات حكومتی رسول اكرم(ص) بیشتر از حضرت امیر(ع) بود، یا اختیارات حكومتی حضرت امیر(ع) بیش از فقیه است، باطل و غلط است. البته فضائل حضرت رسولاكرم(ص) بیش از همه عالم است؛ و بعد از ایشان فضائل حضرت امیر(ع) از همه بیشتراست؛ لكن زیادی فضائل معنوی اختیارات حكومتی را افزایش نمی دهد. (صحیفه امام، ج۱۰، ص۳۵۳)

وسخن آخر این که:

استاد قرائتی فرمودند :  در حرم امامرضا(ع) بودم شخصی گفت چند سال است طلبه ای  گفتم از چهارده سالگی طلبه شده ام. گفت:امام علی(ع)وقتی یارانش را می دید لذت می برد.آیا شما نیز به گونه ای هستید وقتی امام مهدی(عج)نگاهتان کند لذت ببرد؟ گفتم نه ؛من چنین توقعی ندارم.اما همین که از ما غمزده نشود کافی است.این حرفرا زد و رفت ولی مرا منقلب کرد که آیا آن حضرت مرا دوست دارد؟

آیا ما نیزمنتظر واقعی هستیم ؟ اگر او ما واعمالمان را ببیند چه خواهد فرمود؟ تا کی و کجا با انقلاب و نایب عام او هستیم؟

گفتم  : که روی ماهت ، از من چرا نهاناست

گفتا : تو خود حجابی ، ورنه رخم عیان است

گفتم: كه از كه پرسم جانا نشان كویت؟
گفتا:نشان چه پرسی آن كوی بی‌نشان است!

میلاد منجی عالم مبارک باد

 


[ دوشنبه 11 خرداد 1394 ] [ 08:46 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

هشت دلیل بر وجود امام عصر(عج)


بسم الله الرحمن الرحیم/ میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود (عج) برپاکننده قسط و عدل منتقم خون حسین(ع) مبارک باد.
باور به وجود دوازده امام معصوم از اعتقادات اساسی شیعه است .هرچند اکثریت اهل تسنن معتقدند حضرت مهدی (عج) به دنیا نیامده است ولی شیعه و بیش از 100نفر از علمای اهل سنت معتقدند امام مهدی(عج) در سال 255هجری به دنیا آمده است. ادله فراونی بر تولد و ضرورت وجود او وجود دارد که در ذیل به هشت دلیل اشاره خواهد شد.
دلیل اول:ضرورت وجود حجت الهی
به دلایل متعدد عقلی و نقلی خداوند سبحان سرچشمه ی همه ی خوبی ها و فیض هاست .او چون همه ی خصلت های خوب را دارد و هیچ خصوصیت بدی را ندارد و از سویی جامعه به فیض های او شدیدا نیازمند است هرگز مردم را بدون ولی و حجت رها نخواهد کرد.
خداوند دانا و توانا سرچشمه ی همه ی لطف هاست و هدایت کردن جامعه نیز لطف او به حساب می آید . او انسان ها را پاک آفریده است و به پاک ماندن انسان نیز ارادت دارد از اینرو برای این که جامعه ی بشری به خطا ی مطلق نرود و راه کمال را بپیماید ،هر گز زمین را از حجت خودش خالی نخواهد گذاشت.
همانطورکه اگر شخصی در بیابانی قرار گرفته باشد و به شدت به آب نیاز داشته باشد ،از طرفی انسان وارسته ای نیز او را مشاهده کند و آب فراوانی هم در اختیار داشته باشد ،آن شخص صالح اجازه نخواهد داد آن بنده ی خدا از تشنگی تلف شود،آفریدگار متعال نیز هرگز اجازه نمی دهد عالم هستی در تب بی حجتی بسوزد.
امام صادق(ع) فرمودند: «همانا خداوند عزوجل جلیل تر و عظیم تر از آن است که زمین را بدون امام رها کند.»
امام صادق فرمودند خداوند دل را آفرید تا اعضای بدن انسان در شک و تردید باقی نمانند (اگر اعضای بدن در چیزی که می بوید یا می بیند یا می چشد و یا می شنود تردید داشته باشد ، آن را به دل ارجاع می دهد تا به یقین برسد ، چکونه می شود خداوند، امامی قرار ندهد و این همه خلق را در حیرت و شک رها سازد؟
روایاتی هم که دلالت می کنند آن انسان معصوم و کامل در وجود امام زمان (عج) منحصر گشته است به حدی زیاد است که قابل انکار نیست و بسیاری از دانشمندان نامدار اهل سنت به صراحت نوشته اند.
مهدی موعود فرزند امام حسن عسکری(ع) است و در سامراء در سال 255 هجری متولد شده است و در پس پرده غیبت زندگی می کند و روزی به امر خداوند ظهور خواهد کرد.
دلیل دوم: پیش بینی حضرت پیامبر(ص)
حضرت پیامبر(ص) حوادث و قضایای فراوانی را پیش بینی کرد و همه ی آنها بدون هیچ اشتباهی به واقعیت پیوست .او فرمود امت من به گروههای متعددی تبدیل خواهند شد و فقط یک گروه از انها اهل نجات خواهند بود.
اکنون ماییم و فرقه های متعدد که هر فرقه ای فقط خود را فرقه ناجیه می داند.
او به ابوذر فرمود به ربذه تبعید خواهی شد و در ربذه نیز دعوت حق را لبیک خواهی گفت و تاریخ ربذه ای شدن ابوذر و ملکوتی شدن او را در همان ربذه ثبت کرده است.
او به عمار فرمود گروهی طاغی شما را به شهادت خواهند رساند .دنیا با چشمان خودش دید که معاویه و دیگر طغیان کنندگان مزدورش عمار را شهید کردند.
چون امام حسین(ع) به دنیا آمد او را در آغوش گرفت و اشک گونه ها پیامبر را پوشاند و از کربلایی شدن سالارشهیدان و یاران با وفایش گفت و بعدها امام حسین(ع9 و یارانش کربلایی شدند.
آن رسول الهی به حضرت فاطمه زهرا(س) فرمود : نخستین کسی خواهی بود که به من ملحق خواهی شد و تاریخ می گوید اولین کسی که بعد از پیامبر(ص) دعوت حق را لبیک گفت حضرت زهرا(س) بود.
همان پیامبر اکرم (ص)ز تولد فرزندی برای امام حسن عسکری (ع) خبر داده اند که بعد از به دنیا آمدن ،از دیدگان پنهان خواهند شد .شهید صدر «ره» در مورد امام مهدی(عج) چهارصد روایت را از پیامبر نقل می کند و می فرماید روایات شیعه از پیامبر و اهل بیت به شش هزار حدیث می رسند .
آن پیامبر فرمود « …قائم اهل بیت من مهدی امت من است .او در شمائل و افعال و اقوال ،شبیه ترین مردم به من است و بعد از یک غیبت طولانی ظهور می کند»
به یقین کسی که همه ی اخبار و پیش بینی ها یش مطابق با واقع بوده است ، سخنان او در مورد امام عصر (عج) نیز صدرصد مطابق با واقعیت خواهد بود.علاوه بر این که آن رسول الهی معصوم است و گفتارش حجت و سند است ، قران کریم نیز در مورد اعتبار سخنان رسول الله(ص) فرموده اند : ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی و ارادتمندان به قران کریم ، اعتبار به گفتار رسول الهی را چون قران کریم می دانند .
دلیل سوم: تاریخ و ترس حکومت از متولد شدن او
حکومت از سنت و روایات فهمیده بود که برای امام حسن عسکری(ع) فرزندی به دنیا خواهد آمد که با حکومت های فاسد ضدیت دارد و به نابودی آنها می اندیشد و زمین را پر از قسط و عدل می کند.به همین دلیل مواظب خانم ها و قابله ها بودند ولی حضرت ولی عصر(عج) موسی گونه و به دور از چشم جاسوسان بنی عباس به دنیا آمد.
دلیل چهارم: تاریخ و جریان تولد و دیدارکنندگان
چگونگی تولد ان امام منتقم و حتی عقیقه ای که برای او شده است در تاریخ ثبت و ضبط است .امام عسکری(ع) قبل از ولادت فرزندش امام مهدی(عج) از ولادت حضرت خبر داده بود،‌ از جمله به عمه اش “حکیمه خاتون” فرمود: “در شب پانزدهم شعبان فرزندم مهدی از نرگس خاتون متولد می شود .
امام عسکری(ع) بعد از ولادت فرزندش، خواص و نزدیکان را از تولد امام مهدی(عج) آگاه نمود.علاوه بر این افرادی به صورت خصوصی یا گروهی به محضر امام رسیده اند و گاه چهل نفربه زیارت او رفته اند و افرادی چون حکیمه دختر گرانمایه امام جواد(ع) و …با او ملاقات داشته اند و اسامی افرادی که او را دیده و زیارت کرده اند در کتابهای متعدد و متنوعی ثبت شده است.
معاویه بن حکیم،‌ محمد بن ایوب و محمد بن عثمان بن سعید عمری می‌گویند: ما یک گروه چهل نفره در خانة‌ امام حسن عسکری(ع) جمع شده بودیم، حضرت فرزندش امام مهدی را به ما نشان داد و فرمود: “این امام شما و جانشین من است.
دلیل پنجم: اعتراف تاریخ نگاران و تبارشناسان غیرشیعی
ابن خلکان ،ذهبی،ابن هجرهیتمی و خیرالدین زرکلی متولد شدن امام عصر(عج) را ذکر کرده اند.زرکلی نوشته اند:«درسامرا متولد شده است و در سن پنج سالگی نیز پدرش را از دست داده است.
دلیل ششم: ملاقات کنندگان زمان غیبت
موارد متعدد و متنوعی از دیدار پاکان و مهدی باوران با آن حضرت ثبت شده است .آیات عظامی به محضر آن موعود جهانی رسیده اند و گاه با دیدن اومتحول شده اند.
دیدارها ی که اتفاق افتاده است و نیز کمک های که آن امام به ارادتمندان راستینش کرده است به حدی زیادند که هیچ خردمندی نمی تواند آنها را انکار کند.
دلیل هفتم: قضیه سازمان وکالت
سازمان وکالت نیز از مسلمات تاریخ و دلیلی روشن بر تولد آن حضرت است. در آغاز غیبت صغری، سازمان مخفی وکالت که از زمان امام صادق(ع) برای چنین دوره ای پایه ریزی شده بود، این سازمان وظیفه داشت شک و حیرت شیعیان را بزداید و آنان را به امام غایب و نیابت نواب اربعه مطمئن نماید. نائبان و وکیلان حضرت با ارائه ی شواهد صدق، کرامت ها و علوم برتر اعطایی از ناحیة مقدسه به این امر اقدام نمودند.
سید بن طاووس می نویسد: ” بسیاری از اصحاب پدرش امام حسن عسکری(ع) دیده و از وی اخبار واحکام شرعی روایت کرده اند. از این گذشته حضرت وکیل هایی داشت که اسم، نسب و وطن آنان معلوم بود و آنان معجزات، کرامات، پاسخ مسائل مشکل و بسیاری از اخبار غیبی را که حضرت از جدش پیامبر(ص) روایت کرده بود، نقل کرده اند.
شهید صدر«ره» فرموده اند:
در طول هفتاد سال غیبت نایبان ویژه ی مهدی (عج) با چندین نسل از مردم و امام زمان (عج) مکالمات و مکاتبات حسی و ملموسی داشتند که امکان هرگونه ظاهر سازی و خیال بافی را منتفی می سازد.
دلیل هشتم: وجود روایاتی که فقط با تولد او سازگاری دارند
روایاتی در کتابهای شیعه و اهل سنت وجود دارند که از نظر سند نیزمعتبرند .این روایت که برخی از آنها در زیر ذکر خواهد شد فقط با نظریه شیعه سازگاری دارند.
روایت ثقلین:
پیامبر فرمودند :من در میان شما دو چیز گران سنگ جای می گذارم آن دو کتاب خدا و عترتم اهل بیتم هستند این دو تا کنار حوز کوثر از هم جدا نمی شوند.
این حدیت به صراحت می فرماید:«اهل بیت رسول الهی هر گز از قرآن کریم جدا نمی شوند .اگر گفته شود امام مهدی(عج)به دنیا نیامده است یعنی بین او و قرآن جدایی افتاده است.اما بنابر نظریه شیعه امام زمان هرچند غایب است اما چون خورشید پشت ابر وجود دارد و هر گز بین او قران کریم فاصله نشده است.
حدیث دوازده خلیفه
شیعه واهل سنت نقل کرده اند: با دوازده خلیفه که همه از قزیش هستند این دین پیوسته و عزتمند خواهد بود .
به یقین امامی یار دین است که چون معاویه ،یزید و متوکل ظالم نباشد.و اگر گفته شود امام حسن عسکری(ع) دارای فرزندی به نام حضرت مهدی(عج) نیست خلفای پیامبر(ص)یازده نفر خواهند شد.
مردن به مرگ جاهلیت :
اهل سنت از رسول الله (ص) نقل کرده اند کسی که بی امام بمیرد به مرگ جاهلیت مرده است .
بر این اساس اگر گفته شود منجی موعود بعدا به دنیا خواهد آمد معنایش این خواهد شد که بسیاری از مردم بدون امام و با مرگ جاهلیت از دنیا خواهند رفت.


[ جمعه 8 خرداد 1394 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]

 

 

به نام خداوند جان و خرد

نکاتی در مورد همایش گلونی

با توجه به اینکه امام علی(ع)  فرموده ­اند:«کسى که منکَر را با قلب و دست و زبانش انکار نکند، مرده‏ اى است میان زندگان».نکاتی را در مورد همایش گلونی تقدیمتان می کنم :

نکته اول :

چند روزی از برگزاری همایش گلونی می گذرد همایشی که طبق اسناد و عکس های منتشره نمایشی از اختلاط و بدحجابی،رقص و...بوده است .در طول این چند روز اعتراض و انتقادها و نیز کامنت هایی که در قالب جواب نوشته شده بود را خواندم ولی هرچه انصافم را به کار بردم و حتی از راه تسامح و تساهل نیز وارد شدم جوابی قانع کننده  برای کارهای حرام همایش نیافتم .

نکته دوم:

آیا  خانمی که از گلونی استفاده می کند همه ی موهای سرش پوشیده می شود ؟ آیا گردن آن خانم در زیر لایه های گلونی قرار می گیرد ؟ یا این که گردن و موهایی استفاده کننده از گلونی بر همگان نمایان است و  به هیچ وجه گلونی حجاب و پوششی اسلامی به حساب نمی آید

اگر گلونی پوشان سابق، مثل برخی از گلونی پوشان همایش( که در تصاویر وجود دارند) بوده اند به یقین این نوع پوشش که فقط قسمتی از موی سر را می پوشاند و الباقی موها و گردن کاملا نمایان است ، حجابی اسلامی به حساب نمی آید و با این وصف چرا باید همایشی به نام گلونیبرگزار کرد؟!

نکته سوم :

اگر گفته شود چون  گلونی در فرهنگ لرستان وجود داشته است و اکنون نیز باید از گذشتگان تقلید کرد؟ سخن قران این است که فقط تقلید جاهل ازعالم پسندیده است. نه غیر آن. امام صادق(ع) نیز منزل كسی آمد و فرمود: خانه‌ات خیلی کوچک است، تو كه پول داری!

او گفت: خانه‌ی پدرم و جد پدریم است.

امام آنها  را سرزنش کرد که چرا با بودن پول در چنین جایی مانده اید؟!

نکته چهارم :

برخی ها جواب دادند که این نوع بی حجابی و اختلاط ها  در برخی از خیابان ها و...نیزدیده می شود با این حال چرا این همه نسبت به همایش گلونی حساسیت نشان می دهید؟

جوابش این است همایش گلونی با بودجه بیت المال برگزار شده است و برخی ازعالی  مقامان استان در آن شرکت کرده اند و با شرکت و سخنرانی  خود به آن همایش کذایی رسمیت داده اند .این کجا و بی حجابیی درخیابان کجا!

 نکته پنجم:

امام خمینی«ره» فرمودند:

« باید همه بیدار شویم، همه توجه کنیم، هم اصلاح کنیم خودمان را که خدای نخواسته تخلف نکنیم و هم توجه کنیم به این که اگر یکی تخلف کرد جلویش را بگیریم نه با داد و دعوا، با ملایمت، اگر یک کسی کار خلافی کرد و صد نفر آدم با ملایمت سلام کرد تعارف کرد... آن کار خوب نبوده تأثیر می کند، در انسان و نمی تواند تخلف کند.»

صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۹۱، ۱۵ تیرماه۵۸

«والسلام علیكم و رحمة الله و بركاته»دیدگاه ها

نعمت نجفی در شنبه ۲ خرداد , ۱۳۹۴ گفته :

ضمن عرض سلام خدمت حاج اقا حاجی حرفهای شما درست ولی مگر همین کارهای سخت و بی جا نبود که مردم را از دین خدا گریزان کرد اگر شما راست می گوییید فکری به حال اقا زاده های بکنید که از جیب مردم بردند و خوردند و کسی هم پی گیری نکرد ایا این همه اختلاسی که در زمان به قولی پاکترین دولت بعد از انقلاب انجام گرفت (دولت احمدی نژاد) ایا امثال جنا بعالی که همیشه دغدغه اخرت مردم داری چنین مقاله ای نو شتید ایا اصلا حرف زدید در مقابل ان همه دزدی و خیانت یک کلمه هم نگفتید الان دیگر از امثال جنا بعالی انتظار راهنمایی و دلسوزی برای ملت نمی رود تا کی باید با فرهنگ ایرانی مبارزه کنید مگر ما از الین فرهنگ پست عربی که نماد ان دولت کثیف سعودی است چی گیر مان امده که امثثال جنابعالی با فرنگ ناب ملی و ایرانی مبارزه می کنید

[پاسخ]

سیدصادق محمدی وفایی-قم در شنبه ۲ خرداد , ۱۳۹۴ گفته :

سلام جناب نجفی
ممنون از این که حرفهایت را در دلت دفن نکردی و با این بنده ی کمترین در میان گذاشتید. از باب توضیح مطلب و احترام به نظر جنابعالی نکاتی دیگر تقدیمتان می کنم:
۱- به جان اهل و عیالم یادداشتهای بنده از باب باند و جناح بازی نیست .فقط چون طلبه ام و کمترین وظیفه هر طلبه امر به معروف و نهی از منکر است سخن دین و حکم شرعی گلونی را بیان کردم.
برادر جان ! خودت خوب می دانید مسئول رسیدگی به اختلاس ها و پرونده ی هر آقا زاده ای قوه ی قضائیه است و بنا بر فرمایش جناب اژه ای حکم آن آقازاده نیز به زودی اعلام خواهد شد.
۲- نهی از منکر بنده را سخت گیری بیان کرده اید ! آیا نظر جنابعالی این است اجازه داده شود همایش های گلونی هر سال گسترده تر گردد و بی حجابی و اختلاط بیشتری در آن به نمایش گذاشته شود؟ آیا جنابعالی اجازه می دهید محرمانت با آرایش های غلیظ و …در چنین همایش هایی به نمایش گذاشته شوند؟
۳- آیا یادداشت یا سخنرانی از بنده در دست دارید که آن دولت را پاک ترین دولت تاریخ نام نهاده باشم ؟
۴- بنده تا جان دارم از فرهنگ و دین محمدی(ص) حمایت می کنم .به یقین آیین و فرهنگ و رسومات ایرانی اگر با دین تعارض یا تضادی داشته باشند به خاطر آن تضاد و تعارض اجازه دفن دین داده نخواهد شد بکله فرهنگ و رسومات ایرانی و لری قربانی راه دین خواهند شد و آن فرهنگ ها و رسومات ملی متضاد و متعارض برای همیشه به زباله دان تاریخ ریخته خواهند شد.
۵- منظورت از فرهنگ پست عربی چیست؟! بنده از دین اسلام نوشته ام نه فرهنگ سعودی ها !
۶- به لطف الهی مردم دین زده نشده اند .لطفا شب های قدر ، ماه مبارک رمضان ، محرم ها ، روز قدس، ۲۲بهمن ماه ، نه دی و …را ملاحظه کن و در نظر بگیر و سپس بفرما مردم دین گریز شده اند.

[پاسخ][ جمعه 1 خرداد 1394 ] [ 08:10 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب