تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

در عصر ما اسامی و القاب متعددی برای گروهها و جناح ها ی سیاسی  وجود دارد و گاه همدیگر را به نام ها و القاب  دیگری خطاب  می کنند . از جمله اصول گرا و اصلاح طلب ،فتنه گران و افراطیون  و... که  در ادبیات سیاسی امروز رایج شده است.

برای این که روشن شود چه کسانی اهل افراط و چه افرادی اهل تفریط هستند .اصول گرای واقعی کیست نیازمند معیار و قانون هستیم .به یقین پیامبراکرم(ص) و اولیا الهی و سیره ی آن بزرگواران معیاری تام و تمام برای روشن شدن افراد میزان از نامیزان است

وقتی در متون روایی آمده است که اگر دو نفرمسافرتی را باهم آغاز کردند ، یکی امیر  قرار داده شود برای  مدیرت هر کشوری نیز وجود رهبری امری ضروری است.

وقتی ایران کشوری اسلامی است و مردم با تمام وجود اسلام را دوست دارند، رهبری امت نیز باید اسلام شناسی مدیر و مدبر باشد .

وقتی حضرت رسول اکرم(ص) و امام علی(ع) مدیریت جامعه را برعهده گرفتند و سیاست را از دیانت جدا ندانستند و تئوری ولایت فقیه را برای عصر غیبت ، اعلام کردند ،مدار و محور قرار دادن آن ولی فقیه امری شرعی و عقلایی خواهد بود.

به یقین کسانی که به قوانین اسلام و نظام ولایی ارادت دارند و علاوه برگفتار ، در عمل نیز مقام معظم رهبری  را محور و مدار خود قرار می دهند و به بایدها و نبایدهای او احترام می گذارند اعتدال گرا و اصول گرایی واقعی هستند .

اما همان طور که تجربه نشان داده است برخی ها ، عملا به افراط و تفریط مبتلا  می شوند  و با عملشان اعلام می کنند  ما خود نیز از ولی فقیه کم نداریم  و حتی عادل تر از او هستیم !

تاریخ هم می گوید  با این که حضرت رسول الله(ص) برترین و خاتم پیامبران الهی بوده است ، برخی ها ، خود را عادل تر و مومن تر از او می دانستند و حتی او را به بی عدالتی متهم می کردند و می‌گفتند:«إعدل یا محمد! فانك لم تعدل»
 در ماجرای صلح حدیبیه، وقتی پیامبر(ص) به خاطر مصالح مهم تر، از برخی مبانی و ارزش‌های مهم در ظاهر و به طور موقت، چشم پوشی كرد برخی ها ، لب به اعتراض گشودند كه وامصیبتا!  پیامبر از اصول مسلم اسلامی دست برداشته و به دشمن امتیازهایی داده است؛ ولی در این میان، امام علی(ع) كه منادی اعتدال و تعبد محض در برابر رسول خدا(ص) بود، قلم به دست گرفت و متن معاهده حدیبیه را به رشته تحریر در آورد و بعد از اندكی ثمرات پربار آن بر همگان آشكار گردید.

در عصر امام علی(ع) نیز ، آن امام متقین در نماز بود یكی از خوارج به نام "ابن الكوّاء"وارد شد و با صدای بلند آیه 69 از سوره زمر را خواند: "و لقد أوحی الیك و الی الذین من قبلك لئن اشركت لیحبطنّ عملك و لتكونن من الخاسرین." او می‌خواست با این آیه به حضرت طعنه زده وبگوید:

‌ای علی! اگرچه سابقه تو روشن است و پیامبر تو را برادر خود خوانده و تو اول كسی هستی كه به او ایمان آوردی و در لیله‌المبیت به جای او خوابیدی و ایثار كردی؛ اما این را بدان كه ملاك، حال فعلی افراد است. و شما اکنون کافری بیش نیستی!

نا میزانان آن عصر که خوارج نام گرفتند  وارد مسجد می‌شدند، به امام اقتدا نمی کردند و در سخنرانی‌ها و خطبه‌های امام علی(ع) اختلال به وجود می‌آوردند و چون با منطق سرشار از متانت  امام علی(ع) مواجه می‌گشتند عصبانی می‌شدند و می‌گفتند:"قاتله‌الله كافراً ما أفقهه" خدا او را در حالی كه كافر است بكشد چه قدر عالم و فقیه حاضر جواب است!

تاریخ می گوید وقتی مختار حكومت تشکیل داد به نیروهای امنیتی بخش نامه كرد كه  حافظ جان، مال، ناموس و امنیت مردم باشند.او هتاكی و بی‌حرمتی به دیگران را ممنوع اعلام نمود و گفت: مخالفان در امان هستند مگر دست به شمشیر وشورش بزنند؛ اما وقتی عده‌ای تا ابن منذر و فرزندش را دیدند آنا  را کشتند آنهم به جرم این كه وی قبلاً در زمره دشمنان شیعه و از ستمكاران بوده است

مختار چون از ماجرا باخبر شد خشمگین گشت و دستور حبس قاتلان  را صادر كرد. در این هنگام فردی بنام ابن رفاعه بر مختار خرده گرفت كه این افرا د  از شیعیان دلسوخته هستند و فقط دو ستمگر را كشتند، مختار در جواب گفت: هرگز نخواهم گذاشت طعم شیرین قیام شیعه با تندخویی و حماقت شماها كه كارتان افراط وتفریط است به هدر رود.


[ دوشنبه 30 شهریور 1394 ] [ 01:45 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب