تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

حضرت زکریا(ع) یکی از پیامبران الهی است،که سلسله ی نسبش به حضرت داود می رسد و پنج هزار و پانصد سال بعد از هبوط حضرت ادم متولد شد.هفت بار نام مبارکش در قران کریم آمده است . او مردم را به شریعت حضرت موسی (ع) دعوت می ‌کرد، عمر با برکت او در راه دعوت به خدا پرستی و خدمت در بیت المقدس سپری شد.

جناب زکریا با عمران،پدر (حضرت مریم) ، با جناق بوده اند. عمران پدر مریم(س)، قبل از تولد حضرت مریم(س)از دنیا رفت، از این رو وقتی که مریم(س) خدمتگذار مسجد شد، نیاز به سرپرست داشت، حَنّه مادر حضرت مریم را که کودک بود به بیت المقدس نزد علما و دانشمندان یهود برد و گفت: «این کودک هدیه به بیت المقدس است،سرپرستی او را یک نفر از شما برعهده بگیرد»

چون آثار عظمت از چهره مریم(س)دیده می‌ شد، گفتگو در میان دانشمندان بنی اسرائیل در گرفت، هر کدام از آنها می ‌خواست این افتخار نصیب او شود . سرانجام تصمیم گرفتند قرعه کشی کنند، به کنار نهری آمدند. حضرت زکریا(ع) نیز جزء آنها بود. قلم‌ ها و چوب ها یی را که به وسیله آنها قرعه می ‌زدند حاضر کردند،نام هر یک از داوطلبان سرپرستی مریم(ع)را روی آن چوبها نوشتند و آن قلم‌ ها را درمیان آب انداختند، هر قلمی که در میان فرو می‌ رفت، با زنده بود و تنها قلمی که روی آب ماند، قلمی بود که نام زکریا روی آن نوشته شده بود. به این ترتیب سرپرستی زکریا(ع) نسبت به مریم(ع) قطعی شد.

حضرت مریم(ع) به قدرت الهی بدون شوهر باردار شد شیطان به میان بنی اسرائیل رفت و گفت اگر مریم(س)باردار شده، کار زکریا(ع) است.همین تهمت ناجوان مردانه باعث شد که عدّه‌ای از اشرار تصمیم گرفتند حضرت زکریا را به قتل برسانند. و از بعضی از تواریخ استفاده می‌ شود که: طاغوت عصر زکریّا، حضرت یحیی (ع)را به خاطر نهی از منکری که نموده بودند به شهادت رساندند.

پس از شهادت زکریا(ع) خداوند فرشتگان را کنار پیکر مطهر او فرستاد. آنهاآمدند و بدن زکریا(ع) را غسل و کفن کردند.

قبر آن پیامبرالهی در شبستان مسجد جامع الکبیر حلب در سمت چپ محراب واقع شده است.(اقتباس از ویکی فقه حوزه)

عجب تهمت جهنم سازی یک طرف حضرت مریم(س) و طرف دیگر حضرت زکریا پیامبر خدا!

... درد دل حضرت مریم(س) :
قالَتْ یا لَیْتَنى مِتُّ قَبْلَ هذا
و از ژرفاى جان ناله برآورد كه اى كاش پیش از این رویداد سخت و دشوار زندگى‏ام، مرده بودم.
وَ كُنْتُ نَسْیاً مَّنْسِیّاً.
و بسان موجودى حقیر و ناچیز به دست فراموشى سپرده شده و از یادها رفته بودم.


[ شنبه 28 شهریور 1394 ] [ 11:39 ق.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب