تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ


به نام خداوند جان و خرد

دل گپی پیرامون  مزایده تیم فوتبال پیروزی

چندی قبل  اخبار مزایده تیم پیروزی ،سایت ها و صدا و سیما را پوشانده بود .افراد بسیاری منتظر بودند که چه کسی و با چه مبلغی برنده مزایده خواهد شد؟

 اخبار صدا و سیمای به منازل آمد،شخصی که از یکی از استان های کشور خود را به تهران رسانده بود ، تلوزیونی شد و گفت پیشنهاد بنده برای خرید  تیم پیروزی، سیصد میلیارد تومان است .

تصاویر گویای این واقعیت بود که خبرنگاران از دیگر طبقه های ساختمان محل مزایده با شتابی بسیار خود را به جایی می­ رساندند که آن شخص سرشار از پول تشریف داشتند و او هم در حالی که خبرنگاران را به دنبال خود می­ کشید ، جواب برخی از پرسش ها را می­ داد.

در آن روز ، دیگرانی نیز  نمی یا یمی از سرمایه های خویش ، را نمایان کردند و حاضر شدند با296  و یا  298 میلیارد تومان پیروز بردن تیم پیروزی شوند.

گستره ی این اخبار به گستردگی جهان بود، ولی جایی ندیدم و نخواندم و ننشیدم که احدی بگوید این سرشار از میلیاردها از کدامین صنفند؟ پول این ثروتمندان از کجا آمده است. این برادران ثروتمند با دادن مالیات رفیق بوده اند یا خیر ؟  و ...

اما زبانم لال اگر آخوندی پدرش سرمایه دار بود و به برکت ارث پدری،در جایگاه خریداران تیم پیروزی قرار می گرفت،و او نیز از سیصد میلیارد داشتن و خرید آن تیم می گفت ، قضاوت برخی از افراد جامعه چه می شد؟ به خصوص اگر آن آخوند گردن کلفتی می­ داشت و شکمی بزرگ شده از آب شور او را همراهی می کرد.

ای صادق! چه قدر انتظارت بالا رفته است ؟آیا فراموش کرده­ ای فلانی را که گفت طلبه­ ای از اقوامم قسطی ماشین شاسی بلند چینی خریده بود ، به منزل ما آمد تا صله­ ی ارحامی انجام دهد ، فردا که او را بدرقه کردم ،  یکی از همسایه­ ها آمد و گفت خوش به حالت با آخوند شاسی بلند پیوند خورده­ ای!  

 ای جان من طلبه­ ها با این که سالهاست،کارت شارژ پارسیانشان از چهل هزارتومان به 41 هزارتومان ترقی نکرده است و با این که خدمات حوزه در جهیزیه دختران طلبه، فقط به اندازه هفتصد هزارتومان کالایی قسطی می­ دهد، و در چهار فصل سال جیب­ هایی خالی دارند ، هرگز در عید نوروز ، عیدیی نمی­ گیرند ، پاداش بازنشستگی ندارند ، و همیشه مشتری نسیه­ ای سوپری­ های محل هستند،گاه گاهی نیش باران می­ شوند و به داشتن همان جیب های خالیشان انتقاد می­ کنند ،که این همه جیب چرا؟

چرا جیب هایتان بلند و یزرگ است؟ و چه می­ شود اگر طلبه­ ای سیصد میلیاردی تومانی یافت شود؟

با این که در قرآن کریم 115بار واژه دنیا و 115بار واژه آخرت به کار رفته است ، برخی ها نسبت به  روحانی دانشمندی که همه­ ی افراد جامعه دانش آموز ویا مدیون علم و تبلیغ اویند، حساسیت به خرج می­ دهند و می­ گویند شنیدم فلانی که درسهایی از قران را تدریس می­ کند ، به اندازه یک استاد دانشگاه حقوق می­ گیرد و چرا چنین است؟!

با این وصف اگر حجت­ الاسلامی یافت شود و بگوید من امتیاز تیم پیروزی را با سیصد میلیارد تومان می خرم چه خواهند گقت؟

ای دل من! ثابت قدم بمان که گویند رنجیدن دل دلیل ناپختگی است زیرا ای چه بسا توهین و تحقیری در کار نباشد ،ای بسا توهین و تحقیر بوده ولی عمدی نبوده و اگر توهین و به قصد آزارت، بوده برای عاقل تنبهی است .

ای دل من ! در دنیا فاسدانی وجود دارند و با دید فاسد خود تو را می­ نگرند .از فاسدان انتظار نوش نداشته باش که امام علی(ع) فرمودند:«شخص فاسد و بد طینت به هیچ کس حسن ظن نمی­ برد؛زیرا او دیگران را با نفس خود مقایسه می­ کند.»

و ای برادران طلبه­ ام ! اکنون با توجه به این که هر سال چند هزار نوجوان جذب حوزه و طلبه می­ شوند و شهریه­ ای صدتومانی می­ گیرند و با توجه به این که ادرات و سازمان های نظام جمهوری اسلامی در حال تعدیل نیرو هستند و آنچنان نیازی به روحانی ندارند و با توجه به این که مراکز تحقیقاتی نیز بودجه­ ای برای پروژه های تحقیقاتی ندارند، و با توجه به این که احدی خریدار پایان نامه های سطح چهارمی طلبه­ ها نیست ، و با توجه به این که  فقط محضر داران حق خواندن صیغه عقد و گرفتن آن پاکت چند هزاری را دارند ، و با توجه به این که قسط و گاز ، تلفن و سرویس مدارس،نیز بی رحمانه آن چند هزارتومان شهریه مراجع بزرگوار را می بلعند ، پیشنهاد می­ کنم در تعداد و کیفیت جیب­ های همیشه خالیتان تغییرات اساسی بدهید.

به امید روزی که نیشی نروید و جیبی خالی دلی را نیازارد.


[ سه شنبه 24 شهریور 1394 ] [ 02:32 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب