تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

به نام خداوندجان و خرد

قابل توجه فرهنگی کاران و بردارن طلبه ام

رهبر معظم انقلاب فرموده اند:

« از حوزه و روحانیت انتظار دارند، در همه صحنه­ های سیاسی حضور مثبت و فعال داشته باشند، لذا می­فرمایند:«یکى از چیزهایى که براى ما خیلى مهم است، مسئله‌ى «ارتباط با سیاست» است ....باید سیاسى باشید؛ منتها نه به معناى ورود در باندها و جناح هاى سیاسى؛ نه به معناى ملعبه و آلت دست شدن این یا آن حزب یا گروه سیاسى، یا سیاست‌بازان حرفه‌اى؛ این مطلقاً مورد نظر نیست؛ بلکه به معناى آگاهى سیاسى، قدرت تحلیل سیاسى، داشتن قطب‌نماى سالم سیاسى که جهت را درست نشان بدهد. ... باید با مسائل سیاسى آشنا شوید، حوادث سیاسى کشور را بدانید و حوادث سیاسى دنیا را بدانید. طلبه‌ها امروز به اینها نیاز دارند. یک گوشه‌اى نشستن، سرخود را پایین انداختن، به هیچ کار کشور و جامعه کارى نداشتن و ازهیچ حادثه‌اى، پیش‌آمدى، اتفاق خوب یا بدى خبر نداشتن، انسان را از جریان دور مى‌کند. ما مرجع مردم هم هستیم؛ یعنى مورد مراجعه‌ى مردمیم و اگر خداى نکرده یک علامت غلط نشان بدهیم، یا یک چیزى که مطلوب دشمن است بر زبان ما جارى بشود، ببینید چقدرخسارت وارد مى‌کند. بنابراین، یک وظیفه‌ى مهمى که امروز ماها داریم، ارتباط باسیاست است

(درجمع روحانیون استان سمنان، ۱۳۸۵/۰۸/۱۷)

استادقرائتی فرموده اند:

«خداآیت‌الله العظمی فاضل لنكرانی را رحمت كند. می‌گفت: بر تو حرام است وارد مسائل سیاسی شوی. گفتم: چرا؟ چون من مقلّد ایشان بودم. گفت: برای اینكه تو در تلویزیون هستی و همه‌ی خطوط سیاسی باید بنشینند و حرف تو را گوش بدهند. اگر یكبار یك موضع‌گیریكردی، عده‌ای گفتند: آفرین و عده‌ای ناراحت شدند، آنهایی كه ناراحت شدند تلویزیونرا خاموش می‌كنند. آن جمعیت میلیونی كه تلویزیون را خاموش می‌كند، گناهشان گردن تواست. تو چون می‌خواهی كار فرهنگی كنی، اصلاً نباید وارد جریان‌های سیاسی شوی. بعددیدم این سند هم دارد. سندش در نهج‌البلاغه است. در تاریخ است.

درتاریخ می‌خوانیم پیغمبر وقتی وارد مدینه شد، آن زمان خط بازی سیاسی نبود. ولی قبیله بازی بود. او می‌گفت قبیله‌ی ما و او می‌گفت قبیله‌ی ما. دویدند سر افسار شتر پیغمبر را كشیدند كه بیا خانه‌ی ما. می‌خواستند افتخار كنند كه پیغمبر روز وارد شدن به مدینه مهمان قبیله‌ی ما شد. آن قبیله آمد افسار شتر، این قبیله آمد افسارشتر، افسار شتر، افسار شتر، افسار شتر، پیغمبر دید عجب روز اول ورودش دارد كشمكش می‌شود. گفت: ببینید كنار بروید.كنار بروید! هیچ چیز نگویید هرجا شتر خوابید. این هرجا شتر خوابید یعنی چه؟ یعنی من بی‌طرف هستم. یعنی كسی كه می‌خواهد یك كار فرهنگی كند نباید از اول قشری از مردم را علیه خودش تحریك كند. این هرجا شتر خوابید یك سند، یك سند دیگر هم به شما بگویم. نامه‌ی 25 نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین به مسئول زكات می‌گوید: یك شهری كه می‌روی، یك روستایی كه می‌روی، زكات بگیری،خانه‌ی كسی وارد نشو. چون مهمان آقای «الف»  شدی، صبح به آقای «ب» كه می‌گویی: زكات شما چقدر است؟ می‌گوید: هوم... دیشب خانه‌ی فلانی خوابیدی، این كوكش كرده كه من پولدارم. آمده زكات بگیرد. « انزل علی ماءهم» یعنی نازل شو كنارچشمه آب. برو كنار چشمه آب، به قول امروزی‌ها هتلی، مسافرخانه‌ای، خیمه‌ای، یك جایی بخواب كه فردا به هركس گفتی زكات بده، نگویند: چه كسی این را كوك كرده است؟ وبه همین خاطر این نصیحت آیت‌الله العظمی فاضل لنكرانی هم خیلی در من اثر كرد...

در اسلام داریم كسی را كه می‌خواهید شلاق بزنید در مسجد شلاقش نزنید حالا یك مجرمی شلاق می‌خورد. نسل این مجرم را تاآخر تاریخ تا این گنبد و بارگاه را می‌بیند می‌گوید: پدر ما در این مسجد شلاق خورد. من در این مسجد نمی‌روم. این خاطره بدی از مسجد دارد. ما نباید... خاطره‌یخوب خیلی خوب است

یك روحانی می‌گفت: در ماشین نشسته بودم. یك خانم سوپر دولوكس آمد كنار ما نشست. صندلی‌ها هم پر و ما با این قیافه ریش سفید و این خانم و خواستیم بلند شویم دیدیم همه‌ی صندلی‌ها پر است و بنشینیم همه دارند می‌خندند. می‌گفت: یك دو سه سانتی كتفمان راچنین كردیم به این خانم، كه به مردم بگوییم: برای ما نیست. می‌گفت: آن زمان بلیط‌ها را در ماشین می‌گرفتند. می‌گفت: شاگرد شوفر آمد، بلیط بگیرد، ما هم بلیط‌مان دستمان بود، چنین كردیم. شاگرد شوفر گفت: آقا دست‌تان را پیش گیرید. خانم بلیط شما راحساب كرد دیدیم عجب ما به این خانم پشت كردیم، این پول بلیط ما را هم داد. می‌گفت:یك دو سه سانتی چنین شدیم، خانم ببخشید، گفت: اختیار داری، شما پدر روحانی ماهستی. درست است من وضع حجابم خوب نیست. ولی اسلام را دوست دارم، علما را دوستدارم. شهداء را دوست دارم هیچی می‌گفت: درست نشستیم.

این یك درس است برای حزب‌اللهی‌ها. كه آن خانم با آن وضعش، با محبت كتف را كشید. ما حزب‌اللهی‌هااگر با محبت یك كسی را به مسجد دعوت نكنیم، پیداست ما بی‌عرضه هستیم. گاهی وقت‌ها حرفمان هم خوب است. بد تحویل می‌دهیم. مثل شربتی كه در آفتابه كنی. شربت است اما بد عرضه می‌كنیم. گاهی وقت‌ها دین خوب است، دین را بد معرفی می‌كنیم. اذان خوب است، یك آدم بد صدا اذان می‌گوید. اذان خوب است، بد صدا اذان می‌گوید.»

مقام معظم رهبری فرموده اند:

«حوزه و روحانیت نسبت به نظام دینى بى‌تفاوت نیست. هیچ روحانى‌اى،هیچ عالم دینى، هیچ خادم اسلامى نمی­ تواند نسبت به نظامى که بر اساس اسلام پدید آمده است، با انگیزه‌ى اسلام حرکت کرده است و کار می­ کند، بى‌تفاوت باشد؛ نمی تواند خود را بیگانه به حساب بیاورد .... حوزه‌ى علمیه‌ى قم مادر این نظام است؛ به وجودآورنده و مولد این انقلاب و این حرکت عظیم است. یک مادر چگونه می­ تواند از زاده‌ى خود، از فرزند خود غافل بماند، نسبت به او بى‌تفاوت باشد، در هنگام لازم از اودفاع نکند؟ ممکن نیست»

در دیدار طلاب، فضلا و اساتید حوزه علمیه قم، 29/7/89


[ سه شنبه 24 شهریور 1394 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب