تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

 

ماه رمضان و نمی از دل مشغولی های من

فقط چند روز تا رخ نمایی ماه مبارک رمضان مانده است .هرکسی به چیزی می اندیشد .

بعضی ها روزه های قضا شده سال گذشته را جبران می کنند.

برخی ها کارهایی که نیاز به مسافرت دارند را به سرانجام می رسانند تا در ماه مبارک با خیالی راحت روزه بگیرند.

برخی ها چهارستون بدنشان از آمدن ماه روزه آنهم در تابستانی سوزان و روزهایی طولانی می لرزد از اینرو تصمیم گرفته اند تا در قالب مسافرت های طولانی و متعدد فرار از روزه رابه اجرا بگذارند.

بعضی روزه گرفتن را واجب می دانند و  قیامت را هم قبول دارند ولی در چنگال تنبلی و بی اهمیتی اسیرند و از عذاب وجدان بهره مند هستند.

بعضی که هیچ وقت  ماه مبارک رمضان را به رسمیت نشناخته اند خود را برای  سرزنش ر وزه داران آماده می کنند!


اما دل مشغولی من طلبه که مسافر کوهدشت لرستانم بیش ازاینهاست. زیرا

کوهدشتم خالی از صنعت و کارخانه است .امید مردم به لطف الهی از زاویه ی کشاورزی بود و متاسفانه امسال کشاورزی  هم بر اثر کم بارشی سکته کرده است.

چه می شود اگر یارانه آنها هم  به کما رود؟! 

برای مشکلات و مسائل تبلیغی یک ماه تبلیغ در شهری محروم می توان کتابی نوشت.به همین دلیل چند روزی است در گستره ذهنم تصویر برخی از  مشکلات  آن منطقه نصب شده است.

یک ماه در جمعی به سر بردن که برخی از آنها گرفتار رهن منزلند و برای تهیه ضروریات زندگیشان نیازمندند و از  طلبه ای چون من کاری ساخته نیست.

دلت چه خواهد شد اگر خانواده ای  نیازمند باشد و نداشته باشد جهیزیه ای تهیه کند و یا به سحریی یا افطاریی محتاج باشد و به جیب شما نیزامیدی نباشد ؟

یک ماه در میان قومی که بی کاری بسیاری از جوانان آنها را پژمرده کرده است جانگداز خواهد بود.جوانانی که سالها از زمان ازدواجشان گذشته است و همچنان در تب مجردی می سوزند .

به یقین در این سفر نیز کودکانی را خواهم دید که در آتش اختلافات پدر و مادرانی وظیفه نشناس خواهند سوخت!ای کاش ازدواج ها را منوط به گذراندن واحدهایی از جنس تعلیم و تربیت می کردند.

تجربه ام می گوید هرکسی گله ای از کارمندان و مسولین نظام و شهر دارد با من طلبه در میان خواهد گذاشت.از این مبلغ دین چه بر می آید؟

بحث های سیاسی و باندبازی حتما پیش خواهد آمد. برخی ها اصلا زبانشان قفل ندارد چه کنم که هم از انقلاب اسلامی و ارکان آن دفاع کنم و هم دلم به تهمت و غیبت ها سیاه نشود؟

موضوع سخنرانی هایم چه باشد؟ آیا مطالبی که در نظر گرفته ام راهگشا خواهند بود؟آیا  با بیان معارف اسلامی حلال برخی از مشکلات آنها خواهم بود؟

آیا در این یک ماه بچه های خودم رشدی خواهند داشت یا خدای نخواسته نه تنها رشدی نخواهند داشت بلکه به آسیب هایی نیز مبتلا خواهند شد؟

اگر دردم یکی بودی چه بودی !

طلبه ای که اداره تبلیغاتش به قحطی بودجه مبتلا شده است و نداشتن بودجه را با رنگ زرد رنگی به مبلغانش نشان داده است و طلبه ای که هیچ ریالی در اختبیار ندارد تا مسابقه ای برگزار کند، تا چه اندازه می تواند موفق باشد؟ ای خدای بزرگ برخی ها می گویند انقلاب و نظام از آن  آخوندهاست و چگونه باور کنند که این است حال و دل و جیب آخوندها؟!

 به هرحال اینها که عذر نیستند و در روایات آمده است که مسئولیت عاقل و عالم دو چندان است؛ زیرا می بایست همان گونه که خود را از خسران ابدی برهاند دیگران را نیز برهاند.از اینرو چاره جز رفتن نیست و باید به وظیفه عمل کرد.

امام صادق علیه السلام  می فرماید:

إِنَّ اللّه لَم یَخُذ عَلَى الجُهّالِ عَهدا بِطَلَبِ العِلمِ حَتّى أَخَذَ عَلَى العُلَماءِ عَهدا بِبَذلِ العِلمِ لِلجُّهالِ... (غررالحکم، ج۶، ص۴۴۱، ح۱۰۹۲۶)

خداوند از نادانان پیمان نگرفته که دانش بیاموزند، ولی از عالمان پیمان گرفته که به نادانان بیاموزند


[ یکشنبه 24 خرداد 1394 ] [ 12:11 ق.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب