تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

 

 

به نام خداوند جان و خرد

نکاتی در مورد همایش گلونی

با توجه به اینکه امام علی(ع)  فرموده ­اند:«کسى که منکَر را با قلب و دست و زبانش انکار نکند، مرده‏ اى است میان زندگان».نکاتی را در مورد همایش گلونی تقدیمتان می کنم :

نکته اول :

چند روزی از برگزاری همایش گلونی می گذرد همایشی که طبق اسناد و عکس های منتشره نمایشی از اختلاط و بدحجابی،رقص و...بوده است .در طول این چند روز اعتراض و انتقادها و نیز کامنت هایی که در قالب جواب نوشته شده بود را خواندم ولی هرچه انصافم را به کار بردم و حتی از راه تسامح و تساهل نیز وارد شدم جوابی قانع کننده  برای کارهای حرام همایش نیافتم .

نکته دوم:

آیا  خانمی که از گلونی استفاده می کند همه ی موهای سرش پوشیده می شود ؟ آیا گردن آن خانم در زیر لایه های گلونی قرار می گیرد ؟ یا این که گردن و موهایی استفاده کننده از گلونی بر همگان نمایان است و  به هیچ وجه گلونی حجاب و پوششی اسلامی به حساب نمی آید

اگر گلونی پوشان سابق، مثل برخی از گلونی پوشان همایش( که در تصاویر وجود دارند) بوده اند به یقین این نوع پوشش که فقط قسمتی از موی سر را می پوشاند و الباقی موها و گردن کاملا نمایان است ، حجابی اسلامی به حساب نمی آید و با این وصف چرا باید همایشی به نام گلونیبرگزار کرد؟!

نکته سوم :

اگر گفته شود چون  گلونی در فرهنگ لرستان وجود داشته است و اکنون نیز باید از گذشتگان تقلید کرد؟ سخن قران این است که فقط تقلید جاهل ازعالم پسندیده است. نه غیر آن. امام صادق(ع) نیز منزل كسی آمد و فرمود: خانه‌ات خیلی کوچک است، تو كه پول داری!

او گفت: خانه‌ی پدرم و جد پدریم است.

امام آنها  را سرزنش کرد که چرا با بودن پول در چنین جایی مانده اید؟!

نکته چهارم :

برخی ها جواب دادند که این نوع بی حجابی و اختلاط ها  در برخی از خیابان ها و...نیزدیده می شود با این حال چرا این همه نسبت به همایش گلونی حساسیت نشان می دهید؟

جوابش این است همایش گلونی با بودجه بیت المال برگزار شده است و برخی ازعالی  مقامان استان در آن شرکت کرده اند و با شرکت و سخنرانی  خود به آن همایش کذایی رسمیت داده اند .این کجا و بی حجابیی درخیابان کجا!

 نکته پنجم:

امام خمینی«ره» فرمودند:

« باید همه بیدار شویم، همه توجه کنیم، هم اصلاح کنیم خودمان را که خدای نخواسته تخلف نکنیم و هم توجه کنیم به این که اگر یکی تخلف کرد جلویش را بگیریم نه با داد و دعوا، با ملایمت، اگر یک کسی کار خلافی کرد و صد نفر آدم با ملایمت سلام کرد تعارف کرد... آن کار خوب نبوده تأثیر می کند، در انسان و نمی تواند تخلف کند.»

صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۴۹۱، ۱۵ تیرماه۵۸

«والسلام علیكم و رحمة الله و بركاته»دیدگاه ها

نعمت نجفی در شنبه ۲ خرداد , ۱۳۹۴ گفته :

ضمن عرض سلام خدمت حاج اقا حاجی حرفهای شما درست ولی مگر همین کارهای سخت و بی جا نبود که مردم را از دین خدا گریزان کرد اگر شما راست می گوییید فکری به حال اقا زاده های بکنید که از جیب مردم بردند و خوردند و کسی هم پی گیری نکرد ایا این همه اختلاسی که در زمان به قولی پاکترین دولت بعد از انقلاب انجام گرفت (دولت احمدی نژاد) ایا امثال جنا بعالی که همیشه دغدغه اخرت مردم داری چنین مقاله ای نو شتید ایا اصلا حرف زدید در مقابل ان همه دزدی و خیانت یک کلمه هم نگفتید الان دیگر از امثال جنا بعالی انتظار راهنمایی و دلسوزی برای ملت نمی رود تا کی باید با فرهنگ ایرانی مبارزه کنید مگر ما از الین فرهنگ پست عربی که نماد ان دولت کثیف سعودی است چی گیر مان امده که امثثال جنابعالی با فرنگ ناب ملی و ایرانی مبارزه می کنید

[پاسخ]

سیدصادق محمدی وفایی-قم در شنبه ۲ خرداد , ۱۳۹۴ گفته :

سلام جناب نجفی
ممنون از این که حرفهایت را در دلت دفن نکردی و با این بنده ی کمترین در میان گذاشتید. از باب توضیح مطلب و احترام به نظر جنابعالی نکاتی دیگر تقدیمتان می کنم:
۱- به جان اهل و عیالم یادداشتهای بنده از باب باند و جناح بازی نیست .فقط چون طلبه ام و کمترین وظیفه هر طلبه امر به معروف و نهی از منکر است سخن دین و حکم شرعی گلونی را بیان کردم.
برادر جان ! خودت خوب می دانید مسئول رسیدگی به اختلاس ها و پرونده ی هر آقا زاده ای قوه ی قضائیه است و بنا بر فرمایش جناب اژه ای حکم آن آقازاده نیز به زودی اعلام خواهد شد.
۲- نهی از منکر بنده را سخت گیری بیان کرده اید ! آیا نظر جنابعالی این است اجازه داده شود همایش های گلونی هر سال گسترده تر گردد و بی حجابی و اختلاط بیشتری در آن به نمایش گذاشته شود؟ آیا جنابعالی اجازه می دهید محرمانت با آرایش های غلیظ و …در چنین همایش هایی به نمایش گذاشته شوند؟
۳- آیا یادداشت یا سخنرانی از بنده در دست دارید که آن دولت را پاک ترین دولت تاریخ نام نهاده باشم ؟
۴- بنده تا جان دارم از فرهنگ و دین محمدی(ص) حمایت می کنم .به یقین آیین و فرهنگ و رسومات ایرانی اگر با دین تعارض یا تضادی داشته باشند به خاطر آن تضاد و تعارض اجازه دفن دین داده نخواهد شد بکله فرهنگ و رسومات ایرانی و لری قربانی راه دین خواهند شد و آن فرهنگ ها و رسومات ملی متضاد و متعارض برای همیشه به زباله دان تاریخ ریخته خواهند شد.
۵- منظورت از فرهنگ پست عربی چیست؟! بنده از دین اسلام نوشته ام نه فرهنگ سعودی ها !
۶- به لطف الهی مردم دین زده نشده اند .لطفا شب های قدر ، ماه مبارک رمضان ، محرم ها ، روز قدس، ۲۲بهمن ماه ، نه دی و …را ملاحظه کن و در نظر بگیر و سپس بفرما مردم دین گریز شده اند.

[پاسخ][ جمعه 1 خرداد 1394 ] [ 08:10 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب