تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

به نام خداوند جان و خرد

 امام خمینی«ره» فرمودند:
« شما باید خدمت کنید به این مردم. ما همه باید خدمتگزار اینها باشیم و شرافت همه ما به این است که خدمت به خلق خدا بکنیم.» صحیفه نور ج15 ص82
به تقویمم نگاه کردم 27 رجب که مزین به مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) بود را برای رفتن به وطنم کوهدشت شهید پرور انتخاب کردم با توجه به این که قبل از آن روز مبارک نیز پنج شنبه و جمعه ای وجود داشتند در ساعت ده و نیم شب پنج شنبه از قم به سمت کوهدشت حرکت کردیم سکوت شب و خنکی هوا و خلوتی جاده خوش آیند جمعمان بود.
از خرم آباد تا کوهدشت جاده حالت اختصاصی به خود گرفت زیرا نه از سبقت ماشینی خبری بود و نه از ماشینی در لاین مقابل . به چند کیلومتر شهر کوهدشت که رسیدیم هر چند تاریکی شب اجازه دیدن چهره ی شوم دود را نمی داد اما همان دود نامرئی به جان نفسمان افتاد!
به یاران سفرم گفتم همسفران نگران نباشید این دود از آن ماشین مانیست .خدا را شکر جنگلی هم آتش نگرفته است . این دودی است که از سوختن پس ماندهای شهر کوهدشت به استقبالمان آمده است !
آری در ورودی دیگر شهرها نقاشی های زیبا و خوش آمد گویی نقش بسته است اما نمی دانم چرا در این شهر سرشار از سیاست دودی از جنس سوختن زباله ها خفگی را تقدیم دلدادگانش می‌کند؟!
مگر فقط مردم کوهدشت زباله دارند که متصدیان امور مربوطه ، این همه دود تولید می کنند؟!
به هر حال بر سرعت ماشین افزودم تا هر چه زودتر گلرخانم را از آن فضای دودی خارج کنم ولی ما ماندیم این پرسش که چاره کار چیست و چرا چاره ای اندیشیده نمی شود ؟
شب دومی که در کوهدشت بودیم قحطی پول جیبمان را فرا گرفت به ناچار خدمت بسیاری از خودپردازهای شهر رسیدم اما خود پرداز بانک ها نیز یا به قحطی پول مبتلا شده بودند و یا در دل خرابی قرار گرفته بودند !
از اینرو بعد از این که چند لیتری بنزین هزارتومانی را هدر دادم و دهها دست انداز قدیمی و جدیدی شهر را به ماشینم تحویل دادم به جمع خانواده اضافه شدم و خلاصه ای از ماجرا را گفتم.
اگر دردم یکی بودی چه بودی وگر غم اندکی بودی چه بودی.

با این وصف ما ماندیم و پرسشی دیگر که آیا در این شهر شهید پرور عالی جنابی و یا ناظری بر عملکردها وجود ندارد؟!
پیشنهاد می کنم اگر روشی دیگر برای از بین بردن زباله ها یافت نمی شود و آن زباله ها حتما باید بسوزند ، ورودی شهر را برای این آتش زدن ها انتخاب نکنید.
اگر آن خود پردازها هم درمان پذیر نیستند لطفا همه آنها را جمع آوری کنید تا در صرف عمر و بنزین و…صرفه‌جویی شود.
اگر برای زخم خیابان های شهر نیز مرهمی یافت نمی شود به راهنمایی و رانندگی بگویید تا تابلوهای هشدار آمیز زیادی را نصب کند.


[ یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 ] [ 06:51 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب