تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

به نام خداوند جان و خرد

نامه ای به استادم مرحوم مروجی«ره»

سلام برآن استاد عزیزم او  که  از این دنیای آلوده هجرت و درعالم برزخ جای گرفته است .

استاد سرشار از صفایم!

 این ایام که معطر به شهد شهادت استاد مطهری«ره» و روز معلم است، بیش از گذشته دلتنگت شده ام.در این ایام همگان با تقدیم شاخه ای از گل و بوسه ای بر دست اساتید، به  قدر دانی و تشکر کردن مشغولند.دریغا بین لب  من و دست جنابعالی عالمی از جنس برزخ فاصله شده است از اینرو   از  قم به  کوهدشت آمدم  تا با دیدن مزارت و خواندن  فاتحه ای و فرستادن  صلواتی تسلای دل غمین و حزینم باشم.

ای عزیز خدا!

هرچند به شخصه در تشیع جنازه ات حضور داشتم و با چشم خویش جنازه ات را دیدم و با همین تن رنجور و غمین در مجالس ختمت شرکت کردم ، ولی همچنان شما را زنده  و خویشتن را نیازمند الطافت می دانم از اینرو چون از کنار مزارت رد می شوم دستم را  بلند می کنم  و سلامی ناب تقدیمتان می کنم و یقین دارم هرچند گوش وچشمان آلوده ام لیاقت شنیدن صدایت و  دیدن رخت را ندارند ولی  آن گرامی استاد جواب سلامم را خواهند داد.

 عزیز شهرم !

خوانده بودم که مرگ یک عالم از مرگ یک قبیله سخت تر است و گاه تعجب می کردم که چه بسیار تفاوت است بین یک قبیله تا یک نفر ! با رفتنت  باورم شد مرگ عالمی چون شما سخت تر از مرگ چند قبیله است.

کوه را خاموش دیدم، سرو را در بادها 
اشک و غم آمیخت با هم، در دل فریادها

 استاد زاهدم!

در کلاست آموختم شخصیت داشتن ، با جمع کردن مادیات و داشتن ثروت مادی به دست نمی آید؛ زیرا با این که چیزی از ثروت و مادیات دنیایی نداشتی ولی برترین و بهترین شخصیت شهر و عصر خود بودی.

در محضرت آموختم جهاد با نفس اصلی ترین وظیفه هرکسی است و با این که جهاداکبر همانند کندن چاه با سوزن است ، چه عالی و زیبا مهذب شده بودی.

مهربان استادم!

چون زاهدانه زندگی کردنت را تصور می کنم  و آن را به  سجده های طولانی و لبان و زبان ذکری و زیارت عاشورایی و شب های  عبادت جمعه ای ضمیمه می کنم، یقین پیدا می کنم که پیروی راستین برای رسول الله (ص) بودی.چرا که او فرمود: آرزوی من این است یک شب داشته باشم و یک شب نداشته باشم تا در دل آن شبی که داشتم خدا را به خاطر آن داشتن ها  شکرگزار باشم  ود ر آن شبی که نداشتم بگویم خدایا نیازمندم.

استاد بی نظیرم !

بعد از شما  اساتیدی را زیارت کردم هر چند در وجود آنها نیز درخشندگی های فراوانی  دیدم ،اما هیچ کدام از آنها برای من  دلبری شما را نداشتند و مروجیی تام و تمام نبودند.

استاد سفر کرده ام!

یادش به خیر سالهایی که تازه قمی شده بودم و همتم قبولی در امتحانات حوزه بود  و چگونه به دعاهایت امیدوار بودم  و تا چه حدی به قبولی دعاهایت اطمینان داشتم ، اکنون نیز بر این باورم ،به دعاهایت نیازمندم و با آن روح بزرگی که داری دعایم خواهی کرد.  

 


[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 06:14 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب