تبلیغات
صراط حضرت محمد(ص)
صراط حضرت محمد(ص)
چون بلاگفا مدتی سکته کرد در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را در میهن بلاگ ایجاد کردم 
قالب وبلاگ

به نام خداوند جان و خرد

در حاشیه ا ی دیگر

در زمان ریاست جمهوری جناب احمدی نژاد موتوریی قانون شکن، پای سیدحسینم را شکست و اورژانس نیز او را به بیمارستان دولتی برده بود و چون این خبر دل شکن ، را شنیدم با وجودی حزین خود را به بیمارستان رساندم و حسینم را دیدم با  استخوانی شکسته و صورتی سرشار از اشک.

دکتری که عکس پای شکسته او را در دست داشت از راه رسید و گفت دیه ی این پای شکسته  بیست میلیون تومان است . پانصد هزارتومان بده تا عملش کنم!

(آن دکتر محترم اشک سیدحسین و خانواده و محزون بودن ماها را ندید ! و  نپرسید آن  وسیله نقلیه بیمه دارد یا نه فقط پول را می دید ! )

گفتم بنده طلبه هستم و شهریه یک ماهم 500هزارتومان است  پانصد هزارتومانم کجاست!

گفت بچه ات می ماند و کسی او را عمل نخواهد کرد! آن دانش آموز دبستانی درد می کشید و گریه می کرد و دکتر محترم آرام و بی خیال باج پانصد هزارتومانی طلب می کرد!

یا للعجب حلال و حرام بودن اموال چه شد؟ بنی آدم اعضای یکدیگرند و ...کجا رفت ؟ رحم  و دلسوزی ها چه شد؟ چرا همه چی پول شد؟

ای پول شدی سرور عالم                              دلداده  تو  عالم  و  آدم

                     با داشتنت خرّم و خرسند                             دل شاد و دو لبها همه لبخند

                     عشرتکده هر جا که تو باشی                       غم هست به دل گر تو نباشی

                     گر باشی تو با ما همه خوبند                        چون  بنده ای  دوّار  به  دورند

 با آمدن دولت تدبیر و امید از به هلاکت رسیدن زیر میزی ها بسیار گفته شد  به همین دلیل تعرفه پزشک ها را بالا بردند تا طبیبان طعم عدالت و تدبیر را بهتر بچشند.هرچه اخبار صدا و سیما و سخنان جناب وزیر بهداشت را گوش کردم امیدوارتر به نابودی مسله زیر میزی ها شدم ، تا این که درتاریخ 9/11/93 به فکر در آوردن پلاتین پای سیدحسین افتادم به چند دکتر مراجعه کردم و هرکدام به بهانه ای حاضر به انجام بیرون آوردن پلاتین نشدند به ناچار روانه بیمارستان و درمانگاه نکویی قم شدم و درمانگاه آن بیمارستان را سرشار از جمعیت بیماران دیدم .

پرسیدم مسول این درمانگاه کیست ؟ شخصی را معرفی کردند به او گفتم جناب این فضا و این همه شلوغی افراد سالم را نیز مریض می کند چه می کشند و چه می شود مریض ها؟!

او فرمود از زمانی که بحث قطعی زیر میزی ها مطرح شد برخی از دکترها آن علاقه ی قبلی را به همکاری ندارند!

گفتم مگر تعرفه ی آنها را پایین قرار داده اند؟

فرمود خیر ولی برخی ها سیر نمی شوند!

امام صادق علیه السلام فرمودند:

«حریص از دو خصلت محروم شده و در نتیجه دو خصلت را با خود دارد: از قناعت محروم است و در نتیجه آسایش را از دست داده است، از راضى بودن محروم است و در نتیجه یقین را از دست داده است»

به هر حال در آن روز بعد صرف دو ساعت از عمرمان موفق شدیم پایی شکسته را به دکتر نشان دهیم ولی همین که متوجه شد پای عمل جراحی در میان است فرمود برید دکتر فلانی!

گفتم دکترجان این همه زحمت کشیدم و وقت صرف کردیم تا خدمت شما رسیدیم و قبل از این همه دکترهایی دیگری را هم دیده ایم و هیچ کدام حاضر نشدند این عمل جراحی را انجام دهند. تو را خدا خودت دست به کار شو.

آن دکتر محترم  گفت نترس فلانی انجام خواهد داد. خدمت آن دکتر هم رسیدیم پای مسله دار دید و برگی از دفترچه تامین اجتماعی کم کرد و گفت برای عمل زنگ خواهیم زد .از آن روز منتظر آن تلفنیم  ولی خبری نشد و اکنون نیز که فروردین 94  رو به پایان است همچنان منتظر آن تلفنیم!

ای کاش مهران مدیری  در حاشیه اش  ...این حاشیه را هم می دید


[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 10:33 ب.ظ ] [ سید محمد صادق محمدی وفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خداوند و جان خرد حادثه خبر نمی کند در کمال ناباوری سایت بلاگفا مدتی سکته کرد به همین دلیل در عرض صراط صادق ،صراط حضرت محمد(ص) را ایجاد کردم تا با یک حادثه بدون وبلاگ نمانم.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب